تله‌دی‌آر، برنامه‌ای برای دور زدن فیلترینگ تلگرام در ایران

تله‌دی‌آر، برنامه‌ای برای دور زدن فیلترینگ تلگرام در ایران

توجه داشته باشید توسعه و پشتیبانی از تله‌دی‌آر از سوی تیم فیلترشکن‌ها به‌صورت رسمی به پایان رسیده است.

تلگرام دفاع دیجیتالی «تلگرام دی‌آر - TeleDR» که با نام TelegramDR در روزهای ابتدایی فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام در ایران معرفی شد، برپایه نسخه‌ای اصلی تلگرام ایجاد شده است که از یک فیلترشکن داخلی استفاده می‌کند.

همانطور که می‌دانید، چند وقتی است که تلگرام به شما اجازه می‌دهد که از قابلیت پراکسی فیلترشکن‌های مختلف برای تنظیم یک پراکسی داخلی در تلگرام استفاده کنید تا فیلترینگ و سانسور آن را دور بزنید. اما این موضوع برای برخی از کاربران، با توجه به مشکلات مربوط به پیدا کردن فیلترشکن مناسب و تنظیم پراکسی در تلگرام، دشوار است. به همین دلیل، تیم فیلترشکن‌ها با توسعه و ایجاد این نسخه سفارشی، تلاش کرده است که امکان دسترسی آسان به تلگرام را برای همه کاربران فراهم سازد.

توجه داشته باشید تلگرام دی‌آر براساس نسخه متن‌باز تلگرام اصلی توسعه داده شده و به‌لحاظ قابلیت و امکانات جانبی، هیچ تفاوتی با کدهای در دسترس در نسخه اصلی تلگرام نداشته و تنها یک فیلترشکن داخلی به آن افزوده شده است؛ همچنین لازم به‌کر است که با توجه وضعیت فیلترینگ اینترنت در ایران، گاهی مواقع ممکن است به دلیل دستکاری پروتکل‌های مورد استفاده در فیلترشکن‌ها و پراکسی‌های شناخته شده، این موضوع دچار اختلال شود که تیم فیلترشکن‌ها به‌صورت شبانه‌روزی با بررسی و به‌روزرسانی ابزارهای خود، تلاش می‌کند با این مشکل مقابله کند.

شرایط استفاده از این برنامه را می‌توانید در این صفحه مطالعه کنید.

دیگر پروژه‌های کمک به مقابله با فیلترینگ و سانسور اینترنتی

تور
سایفون
لنترن
پروژه گاردین