۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

تلگرام طلایی با پشتیبانی وزارت اطلاعات ایران فعالیت می‌کرد

یک نماینده مجلس ایران گفت که تلگرام طلایی و هاتگرام به‌منظور کنترل کاربران با پشتیبانی وزارت اطلاعات کار می‌کرد.

نصرالله پژمان‌فر نماینده اصولگرای مجلس ایران گفت: تلگرام طلایی و هاتگرام مورد پشتیبانی وزارت ارتباطات و وزارت اطلاعات با ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه، در اختیار قرار دادن سرورهای فراوان به آن‌ها و ارائه خدمات دیگر فعالیت می‌کردند. آن‌ها می‌خواستند پوشش امنیتی برای مراقبت و کنترل کاربران داشته باشند و این موضوع را در جلسات متعدد ابراز می‌کردند. برای این مساله مستندات کافی هم وجود دارد.

او افزود: آن‌ها مرتبا در جلسات ابراز می‌کردند که ما با این پوشش و پوسته توانستیم برخی از فضاهای ناسالم را در جریان فضای مجازی کنترل کنیم و اجازه فعالیت به آن‌ها را ندهیم. می‌گفتند تلگرام فضای امنی است که ما قدرت کنترل آن را داریم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: فضای کسب‌وکار مردم روی اینترنت بین‌الملل قرار گرفته و اگر دشمنان هر آن تصمیم بگیرند که اینترنت بین‌الملل را قطع کنند، چه کسی می‌خواهد پاسخگوی ضرر و زیان مردم باشد. امروز باید وزارت ارتباطات پاسخ دهد که چرا اجازه داده زندگی و کسب‌وکار مردم و مسائل حاکمیتی بر بستر یک فضای کاملاً باتلاقی قرار بگیرد زیرا تجربه نشان داده که دشمنان هر زمان اراده کنند بدون توجه به مشکلات داخلی کشور ما آن را قطع می‌کنند.