۰۷ تیر ۱۳۹۹

حمله‌های نمایندگان مجلس برای فیلترینگ اینستاگرام ادامه دارد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توییتر که در ایران فیلتر است خواستار فیلترینگ اینستاگرام شده‌اند. آنها خواهان این هستند که یا اینستاگرام فیلتر شود یا دسترسی به شبکه جهانی اینترنت برای شهروندان ایرانی محدود شود.

مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «فضای مجازی لجام‌گسیخته، جولانگاه مطالب دروغ و شبهه‌آفرین علیه انقلاب و اعتقادات اصیل مردم شده است.» این توییت در ادامه حملات برخی مقام‌های جمهوری اسلامی به خصوص نمایندگان مجلس به اینستاگرام است.

میرسلیم در حالی خواهان محدود کردن فضای مجازی است که خودش در توییتر نظراتش را منتشر می‌کند و این شبکه اجتماعی در ایران فیلتر است.

از طرف دیگر، مرتضی آقا‌تهرانی، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت که قرار است این کمیسیون کمیته‌ای را درباره فضای مجازی تشکیل دهد.

او درباره اینستاگرام گفت: «ما در زمین بیگانگان بازی می‌کنیم و ... با فیلتر کردن هم راه به جایی نمی‌بریم و باید به سراغ ایجاد فضای ملی مجازی برویم.»

به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی تلاش می‌کند که یا با فیلترینگ اینستاگرام، این پر کاربرترین شبکه اجتماعی را در ایران محدود کند یا با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات دسترسی مردم به شبکه جهانی اینترنت را کاهش دهد یا حذف کند.