۲۱ آبان ۱۳۹۹

رییس سازمان فضای مجازی بسیج خواستار گران شدن اینترنت شد

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج خواستار گران شدن اینترنت شد. مسلم معین گفته است که جلوگیری از گرانی ترافیک اینترنت به نفع پیام‌رسان‌های خارجی است و چه کسی گفته مردم به پیام‌رسان‌های داخلی اطمینان ندارند؟

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به دلایل توسعه نیافتن مطلوب شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه اراده‌هایی در مقابل این مسأله وجود دارد، گفت: «دولت فقط یکجا در برابر گرانی، ایستادگی کرد، آن هم گرانی «اینترنت» بود. کاش برای سایر کالاها هم همین طور ایستادگی می‌کرد.»

این در حالی است که بر اساس قانون هزینه ترافیک خارجی دو برابر ترافیک داخلی محاسبه می‌شود.

او افزود: یکی از موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات شرکت‌های واسطه خدمات‌دهنده در حوزه اینترنت هستند که می‌خواهند با جلوگیری از توسعه این شبکه مانع ارزان شدن اینترنت شوند.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج سپس با دفاع از طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های بومی، متهم کردن مجلس یازدهم به تقویت فیلترینگ را نادرست دانست و از اینکه گفته شود مردم به پیام‌رسان‌های داخلی اعتماد ندارند، انتقاد کرد و گفت: «این به غلط از جانب همه مردم حرف زدن است.»

این در حالی است که شهریور ماه مجلس شورای اسلامی، نسخه جدید طرح «ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» را منتشر کرد که در صورت تصویب، احتمالا باعث مسدود شدن همه پیام‌رسان‌های خارجی می‌شود.