۲۶ آذر ۱۳۹۹

ادعای آذری جهرمی مبنی بر فشار برای فیلترینگ اینستاگرام

وزیر ارتباطات مدعی شده است که به او گفته‌اند، اتاق فکری می‌خواهد با انتشار ویدیو نوجوان ۱۴ ساله برای فیلترینگ اینستاگرام فشار بیاورد.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ویدئو منتشر شده یک نوجوان با یک بلاگر اینستاگرامی، اظهار کرده است که «حدود پنج شب پیش بود که یکی از فعالان عرصه خبر این ویدیو را برایم فرستاد و گفت اتاق فکری برنامه‌ریزی کرده است که این ویدیو را به صورت گسترده منتشر کند و برای فیلترینگ اینستاگرام به شما حمله کنند. طبیعتاً مسئولیت فیلتر و پالایش محتوا با مجموعه‌ دیگری است و آنها در مورد این مکانیزم‌ها نظر می‌دهند.»

او درباره اینترنت ویژه کودکان، گفت: ما به جد از روز نخست این مساله را پیگیری کردیم، بررسی کنید که کجا گفته است که طرح رسیدگی به کودکان باید متوقف شود.

وزیر ارتباطات افزوده است که به‌جای دعواها به‌دنبال نجات کودک درمعرض خطر باشیم نباید طوری وانمود کنیم که احساس ضد انقلاب این باشد که وضع کل مملکت همین است.

در روزهای گذشته یک ویدئوی اینستاگرامی از گفت‌وگوی یک بلاگر اینستاگرام با نوجوانی ۱۴ ساله منتشر شده است که او درباره مسائل جنسی و عادی بودن آن در میان نوجوانان صحبت می‌کند.