ابزار سئو GTmetrix برای مدتی کوتاه در ایران فیلتر شد. برخی گمانه‌ها حاکی است که این بار نیز یک تست فیلرینگ دیگر انجام شده و نگرانی‌هایی درباره افزایش این فیلترینگ‌ها وجود دارد.

ابزار سئو GTmetrix از شب شنبه ۲۲ شهریور تا عصر یکشنبه ۲۳ شهریور ماه برای کاربران داخل کشور در دسترس نبود. برخی گمانه‌زنی کردند که این عدم دسترسی به‌دلیل تحریم‌ها باشد اما مشخص شد که این وب‌سایت توسط سرپرست دادسرای عمومی انقلاب ناحیه ۷ مشهد فیلتر شده است.

دلیل فیلتر این سرویس رایگان نامشخص است؛ ابزار سئو GTmetrix یک سایت کاملا فنی برای مهندسان و برنامه‌نویسان است. برخی حدس می‌زنند وجود سرویس‌های داخلی که اغلب غیررایگان هستند ممکن است دلیل این فیلترینگ باشد اما تاکنون چنین موردی تایید نشده است. بعضی نیز این فیلترینگ را اشتباهی سهوی می‌دانند که با توجه به پیشینه فیلترینگ‌های ابزارها ممکن است اتفاق افتاده باشد. همچنین برخی از کاربران باور دارند که ممکن است این اقدام یک تست بوده و فیلترینگ‌های بیشتری در کار باشد.

چندی پیش نیز مقامات جمهوری اسلامی سرویس AMP گوگل را به‌طور موقت و با دستور قضایی فیلتر کردند که به نظر می‌رسد این یک تست فیلترینگ جدید است که محدودیت‌هایی برای بازدید سایت‌های ایرانی ایجاد کرده بود.