۱۷ مهر ۱۳۹۹

وعده دوباره وزیر ارتباطات برای فیلتر نشدن اینستاگرام

وزیر ارتباطات گفته است که اینستاگرام فیلترینگ نمی‌شود، او پیش‌تر هم درباره فیلتر شدن تلگرام وعده‌های مشابهی داده بود اما در نهایت این پیام‌رسان فیلتر شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در پاسخ به این‌که آیا اخبار منتشر شده درباره فیلتر اینستاگرام درست است، گفته است که بحثی در این خصوص مطرح نیست. این در حالی است که چندی پیش برخی رسانه‌ها با انتشار خبری درباره فیلترینگ اینستاگرام اعلام کرده بودند که حکمی از سوی قوه قضاییه امضا شده است که براساس آن شبکه اجتماعی اینستاگرام تا دو هفته آینده در ایران فیلترینگ خواهد شد.

اگرچه اخبار ضدونقیضی درباره فیلترینگ اینستاگرام شنیده می‌شود با این حال این اتفاق پیش از این نیز در مورد فیلترینگ تلگرام رخ داده بود و پس از تایید و تکذیب‌های بسیار این پیام‌رسان در ایران فیلترینگ شد.

از سوی دیگر، مواردی چون نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری و نبود شبکه اجتماعی سراسری دیگری در میان ایرانیان که این‌طور فراگیر باشد تا بتوانند در شرایط کرونا برای تبلیغات از آن استفاده کنند، ممکن است یکی از دلایل این امر باشد. براساس آمارها، اینستاگرام حدود ۲۴ میلیون کاربر در داخل ایران دارد.