۲۵ آبان ۱۳۹۹

وزیر ارتباطات دلیل سرعت کم اینترنت را فیلترینگ عنوان کرد

آذری جهرمی،‌ وزیر ارتباطات می‌گوید که روشن کردن فیلترشکن‌ها باعث می‌شود استفاده از سرویس‌های داخلی علاوه بر هزینه زیاد با کندی روبه‌رو شود، همین مسئله کیفیت اینترنت را خراب می‌کند. این در حالی است که چندی پیش براساس گزارش رگولاتوری، کیفیت اینترنت در ایران بحرانی است.

محمدجواد آذری جهرمی گفت: شاخص‌های کیفی عمومی اینترنت کشور نشان می‌دهد شرایط شبکه در بسیاری از نقاط مطلوب و در چند استان، پایین‌تر از انتظار است.  

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زمانی که مشکلات مربوط به کیفیت اینترنت به ما گزارش می‌شود و آن را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم مشکل اصلی فیلترینگ و اثر سویی است که این اتفاق بر تجربه کاربری می‌گذارد.

وی ادامه داد: روشن کردن فیلترشکن‌ها باعث می‌شود استفاده از سرویس‌های داخلی علاوه بر هزینه زیاد با کندی روبه‌رو شود. همین مساله کیفیت اینترنت را خراب می‌کند. عمده شکایتی که از کندی ارتباط به ما ارسال می‌شود ناشی از تاثیر سوء فیلترینگ بر کیفیت اینترنت است.

این در حالی است که چندی پیش گزارشی درباره کیفیت اینترنت از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده بود که براساس آن، وضعیت اینترنت در ایران برخلاف گفته‌های مسئولان بسیار پایین، بی‌کیفیت و بحرانی است.